1. Kasutustingimuste kehtivus

1.1. Kasutustingimused kehtivad AS Decora veebipoe klientide (edaspidi Klient) ja www.decora.ee omaniku AS Decora (edaspidi Decora.ee) vahel kaupade ostmisel tekkivate õiguste ja kohustuste kohta.

1.2. Kasutustingimused ei saa vastuolus olla Eesti Vabariigis kehtivate õigusnormidega ning vajadusel (vaidluste või puuduva informatsiooni puhul) on antud normidega täiendatud.

1.3. Lisaks käesolevatele kasutustingimustele reguleerivad Kliendi ja Decora.ee vahelisi suhteid Decora.ee hinnakiri ja väljakujunenud head tavad.

1.4. Decora.ee jätab endale õiguse käesolevaid tingimusi ja hinnakirja ühepoolselt muuta oma tegevuse efektiivsuse, konkurentsivõimelisuse, edaspidise arenemise, teenuste ja kaupade sortimendi täiendamise või reorganiseerimise eesmärgil. Tingimuste ja hinnakirja muudatused ning täiendused jõustuvad alates nimetatud informatsiooni ilmumise momendist veebilehel www.decora.ee. Kui Klient edastas oma tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, siis Kliendi jaoks kehtivad tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimusi, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

1.5. Decora.ee ja Klient soovivad kaubelda Decora.ee veebilehekülje www.decora.ee kaudu käesolevas dokumendis sätestatud tingimustel. Decora.ee veebipoes tellimust vormistades ning ettemaksu sooritades, kinnitab Klient, et ta on tutvunud kasutustingimustega, sh kasutustingimustes fikseeritud isikuandmete töötlemise korraga ja on nendega nõus.

2. Hinnakiri

2.1. AS Decora veebipoes müüdavate toodete hinnad on välja toodud eurodes ilma transpordikuluta ning sisaldavad Eesti Vabariigis kehtivat käibemaksu 20%.

2.2. Transpordi hind sõltub tellitava kauba kaalust ja suurusest, kulleri valikust (kuller, erivedu, DPD, Smartposti ja Omniva pakiautomaadi teenus). Transpordi hind määratakse ostukorvis. Transpordihinnad kehtivad Eesti riigi piires, v.a Smartpost Soome.

2.3. Transpordi hind arvestatakse automaatselt ja üks tellimus on mõeldud ühele sihtaadressile. Juhul, kui Klient soovib kaupa toimetada erinevatele aadressidele, tuleb teha erinevad tellimused või juurde tasuda kohaletoimetamise eest Decora.ee poolt esitatud arve alusel.

2.4. Kaubale ise järgi tulles rakendub komplekteerimistasu 1€.

2.5. AS Decora jätab endale õiguse loobuda tellitud kaupade müügist juhtudel, kui kauba hind või omadused ei vasta tõele inimliku eksituse või tehniliste probleemide tõttu e-poe süsteemis. 

2.6 Kampaania soodustused ei kehti järgmistele kaubagruppidele - Alexela gaasid ja balloonid, kaubaalused, päikesepaneelid, eritellimusel valmistatud kaup.

 

3. Tellimuse vormistamine ja kauba eest tasumine

3.1. Kliendi ostukorv luuakse hetkest, mil Klient on vajutanud lingile “Lisa ostukorvi”.

3.2. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita etteantud väljad: maksja ja kohaletoimetamise andmed, kohaletoimetamise viis. Seejärel nõustuda kasutustingimuste ja üldtingimustega ning lõpuks valida makseviis.

3.3. Tellimuse tasumine toimub pangalingiga (Swedbank, Luminor, LHV, Coop Pank või SEB), kaardimaksena (krediitkaardi tunnustega pangakaardiga) või ülekandega AS Decora arveldusarvele 100% ettemaksusummas vastavalt esitatavale tellimus-arvele.

3.4. Kauba järelmaksuga ostmiseks kehtivad Decora järelmaksu, Liisi Järelmaksu ja Esto järelmaksu poolt esitatud tingimused. Klikkides järelmaksu ikoonile, suunatakse Teid automaatselt teenusepakkuja koduleheküljele.

3.5. Kauba ostmiseks krediidilepingu alusel kehtivad TF Bank poolt esitatud tingimused. Klikkides ostukorvis krediidikonto lepingule, suunatakse Teid automaatselt lepingud sõlmima. Leping kehtib edaspidi püsivalt, ilma uut lepingut sõlmimata.

3.6. Toodete müügileping loetakse sõlmituks (Lepingu jõustumine) arvates tellimuskinnituse järgi tasumisele kuuluva summa laekumisest AS Decora arvelduskontole.

3.7. Kaup kuulub müüjale, kuni selle eest pole 100% tasutud. Kauba omandiõigus läheb müüjalt üle Kliendile sel hetkel, kui Klient on tasunud kogu kauba müügihinna.

3.8. E-poes sooritatud tellimuste töötlemine toimub Tallinna kaupluses lahtiolekuaegadel (E-P), mujal kauplustes tööpäevadel (E-R kell 8.00-17.00). Kui tellimuse esitamise aeg jääb hiljemaks kui reedel kl 14 (välja arvatud Tallinna kaupluses), toimub tellimuse vormistamine järgneval esmaspäeval. Kehtib ka "tulen kaubale ise järele" tarnevaliku puhul. 

  

4. Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine

4.1. Tellimuse vormistamisel saab Klient valida omale sobiva kohaletoimetamisviisi:

– Kuller (kohaletoimetamine välisukseni) või Erivedu (väga pikkade, raske kogukaaluga või õrnade kaupade puhul). Eriveo puhul on vajalik tugev pinnas maha laadimiseks ja tuleb arvestada, et kaup toimetatakse kortermaja välisukseni või eramaja väravani. Kui tugevat pinnast ei ole, teil sellest koheselt teavitada e-poe infotelefonil 5887 6298. Kauba kohale toimetamisel kraana-autoga võib lisanduda täiendav transpordikulu. 

– DPD pakiautomaat;

– Smartpost pakiautomaat, Smartpost Soome (palun küsi hinnapäringut!);

– Omniva pakiautomaat;

– Ise kaubale järgi tulemine (kaup väljastatakse kõigist meie kauplustest). Kaubale ise järgi tulles rakendub komplekteerimistasu 1€.

4.2. Tooted toimetatakse kohale pakendis, vastavalt toote iseloomule võib olla toimetatud ka detailidena.

4.3. Pärast tellimuse eest tasumist on kauba kohaletoimetamise aeg tavaliselt 1-3 tööpäeva. Olenevalt kauba saadavusest võib tarneaeg pikeneda kuni 7 tööpäevani. Tarneaeg pikeneb kuni 7 tööpäevani kampaaniate ajal ning järgselt.

4.4. Valides kauba kättesaamiseks ise järgi tulemine, väljastatakse kaup isikut tõendava dokumendi alusel. Kuna kaup komplekteeritakse erinevatest esinduskauplustest, võib tarneaeg olla 1-14 päeva. Kliendile saadetakse teavitus e-maili ja SMS teel, kui kaup on komplekteeritud. 

4.5. Kauplused väljastavad e-poe tellimusi kaupluse lahtioleku aegadel, eeldusel, et Klient on eelnevalt kauba eest tasunud ning saanud e-maili või SMS teel kinnituse kauba komplekteerimisest.

4.6. Decora.ee kohustub Klienti teavitama tarneaja muutumisest esimesel võimalusel pärast informatsiooni saamist.

4.7. Pärast seda, kui Kliendi tellimus on Decora.ee logistikakeskusesse saabunud ja sorteeritud, antakse kaup üle kullerile ning toimetakse see eelnevalt telefoni või e-maili teel kokkulepitud ajal tellimuse vormistamisel märgitud aadressile.

4.8. Sihtkoha või kokkulepitud aja muutumisest on Klient kohustatud teavitama Decora.ee-d koheselt enne kohale toomist.

4.9. Tellimusele ise järgi tulles on Klient kohustatud teavitama eelnevalt muudatusest, kui kaup tuleb üle anda kolmandale isikule. Andmed tuleb saata tööpäeval ajavahemikul 8.00-17.00 e-mailile epood@decora.ee.

4.10. Tellimuses esitatud andmete täpsusest ja õigsusest sõltub viivituste ja arusaamatuste vältimine kauba kohaletoimetamisel. Decora.ee ja kullerfirma ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Kliendi poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest.

4.11. Tooted antakse kulleri poolt Kliendile üle saatelehe alusel. Enne kauba vastuvõtmist ja allkirja andmist saatelehele, soovitab Decora.ee üle vaadata toote pakend. Nähtavate vigastuste korral soovitab Decora.ee kaupa mitte vastu võtta. Allkirjastades saatelehe kinnitab Klient, et kauba üleandmise momendil oli pakend ja selle sisu terve ja, et ta on rahul pakendi seisundiga (kaup ei ole vigastatud).

4.12. Vigastatud pakendiga toode tuleb tagastada kullerile ning saata informatsioon e-maili aadressile epood@decora.ee või helistada kontakttelefonile 5887 6298.

 

5. Tellimuse tühistamine ja toote tagastamine

5.1. Kliendil on õigus esitada kauba kohta pretensioon või kaup tagastada 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest (välja arvatud eritellimus p5.12.). Kauba tagastamiseks tuleb täita taganemisavalduse vorm või saata vabas vormis avaldus aadressile epood@decora.ee.

5.2. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

5.3. Klient peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

5.4. Kauba tagastamisõiguseks võib tootega tutvuda samaväärselt, kui Decora kauplustes s.o. tagastatav kaup peab olema kasutamata ja originaalpakendis, kauba väärtus ei tohi olla vähenenud ning taganemisavaldus peab olema AS Decorale saadetud kirjalikult aadressil epood@decora.ee või kontaktaadressil tähtaja (so 14 päeva) jooksul. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

5.5. Avaldusse tuleb märkida tellimuse number.

5.6. AS Decoral on õigus esitada Kliendile kahjunõue, kui toode on tagastamisel saanud kahjustusi ja see tellimuse esialgsest ning tellimuse tagasimakselt teha tasaarveldus.

5.7. Ettemaks tühistatud tellimuse (va tagastamise transpordikulu) eest tagastatakse Kliendi pangakontole 14 päeva jooksul peale avalduse esitamist e-maili aadressile epood@decora.ee, eeldusel, et kaup tagastatakse selle aja piires AS Decora lattu.

5.8. Kogu kauba tagastamise kulu kannab Klient, va punkt 5.9. Tagastamise tasu tasaarveldatakse esialgsest tellimuse summast.

5.9. AS Decora kannab tagasisaatmise kulud juhul, kui kaup on kahjustustega, mida polnud välisel vaatlusel võimalik tuvastada ning mis pole tekkinud pakendi avamisel või kui kaup ei vasta Kliendi tellimuses olevale tootele (st valet toodet).

5.10. Kui tagastatav toode või pakend on viga saanud ja antud olukord on põhjustatud Kliendi poolt toote mittesihipärase kasutamise, ümberehitamise või ebakorrektse kokkupaneku või lahtivõtmise tulemusena või Kliendi süü või hoolimatuse tõttu tekkinud asjaoludest jätab AS Decora endale õiguse tasaarvestada toote väärtuse vähenemine Kliendi poolt kauba eest tasutud ning tagastamisele kuuluva summaga ning mitte tasuma kauba tagastamisega seotud transpordikulu. Juhul, kui Klient ei ole nõus tasaarvestamises näidatud väärtuse vähenemisega, on tal õigus tagastatud toote väärtuse vähenemise kindlaks tegemiseks või tekkinud situatsiooni süüdlase tuvastamiseks kasutada sõltumatu eksperdi hinnangut.

5.11. Juhul kui Klient kaotab toote kohaletoimetamise pikema tähtaja tõttu huvi toote ostmise vastu, on Kliendil õigus oma tellimus tühistada edastades aadressile epood@decora.ee vastavasisulise avalduse. Kliendi poolt tasutud ettemaks tagastatakse 14.päeva jooksul peale Kliendi poolt vastava avalduse esitamist.

5.12. AS Decora jätab endale õiguse mitte tühistada Kliendi tellimust ning mitte vastu võtta tagastatud kaupa juhul, kui ostetud materjalid olid spetsiaalselt tellitud Kliendi jaoks eritellimuse alusel. Eritellimuseks loetakse tootjalt spetsiaalselt kliendi jaoks tellitud eritooted, mis on tellitud lähtuvalt kliendi erisoovist ning mis ei esine AS Decora tavasortimendis;

5.13. AS Decora jätab endale õiguse tühistada Kliendi tellimus juhul, kui:

- tellitud kaup on tarnija laos otsas ning Klient ei ole nõus AS Decora poolt pakutava asendustootega;

- kui Decora.ee arvelduskontole ei ole laekunud ettemaksu tellimuse täitmiseks.

 

6. Pretensiooni esitamise aeg ja kord

6.1. Vastavalt Võlaõigusseadusele on Kliendil õigus pretensioone esitada 2 aasta jooksul, alates asja ostjale üleandmisest. Eeldatakse, et ühe aasta jooksul alates asja ostjale üleandmisest ilmnenud lepingutingimustele mittevastavus oli olemas asja üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus asja või puuduse olemusega. Ühe aasta jooksul peab defekti iseloomu välja selgitama müüja.

6.2. Toote defekti ilmnemisel, kohustub Klient teavitama Decora.ee probleemist e-maili aadressil epood@decora.ee ning esitama järgmise informatsiooni:

- nimi ja kontaktandmed;

- toote puudus (defekti kirjeldus, võimalusel fotod);

- tellimuse või ostudokumendi number.

Vastav avaldus peab olema saadetud mitte hiljem kui 2-kuu jooksul peale defekti avastamist. Nimetatud tähtaja mõjuva põhjuseta järgimata jätmise korral kaotab Klient õiguse nõuda AS Decoralt tasuta toote vahetamist. Toote praagi ilmnemisel tuleks lõpetada koheselt materjali paigaldamine/kasutamine ning teavitada müüjalt praagi ilmnemisel epood@decora.ee või telefonil 5887 6298.

6.3. Peale pretensiooni esitamist kohustub AS Decora Kliendi kaebusele kirjaliku vastuse andma 15 päeva jooksul.

6.4. Kui kaubal on tootmisdefekt, siis võib Klient nõuda toote/detaili vahetamist või asendamist, kui see on võimalik ja sellega ei põhjustata AS Decorale võrreldes teiste õiguskaitsevahendite kasutamisega ebamõistlikke kulusid või põhjendamatuid ebamugavusi, arvestades muu hulgas asja väärtust, lepingutingimustele mittevastavuse olulisust ning Kliendi võimalust saada lepingutingimustele vastav asi oluliste ebamugavusteta mujalt.

6.5. Puudusega toote asendamise korral on AS Decoral õigus nõuda Kliendilt puudusega toote tagastamist. AS Decora kannab toote vahetamisega seotud transpordikulud. Kompenseerimisele ei kuulu praak toodete paigaldus või taastamiskulu.

6.6. Raha tagastamist on Kliendil võimalik nõuda ainult sellisel juhul, kui toote parandamine või asendamine ei ole võimalik või ebaõnnestub või kui AS Decora keeldub õigustamatult toote parandamisest või asendamisest või ei tee seda mõistliku aja jooksul pärast kaebuse esitamist või kui toote parandamise või asendamisega tekitatakse Kliendile põhjendamatuid ebamugavusi.

6.7. AS Decora ei vastuta:

- Kliendi süül või hoolimatusel tekkinud toote kahjustumise eest;

- defektide eest, mis on tekkinud toote mittesihipärase kasutamise tagajärjel;

- toote loomuliku füüsilise kulumise eest tavapärase kasutamise korral;

- olukorras, kus defektiga toode on juba 100% paigaldatud (nt keraamiline plaat on juba seinas, uks on juba paigaldatud jne) ja toote tagastamine müüjale kasutamata kujul on võimatu;

olukorras, kus toode on kahjustatud kliendi poolt tellitud kolmandate osapoolte tõttu.

 

7. Vastutus ja vääramatu jõud

7.1. AS Decora vastutab Kliendi ees AS Decora poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

7.2. Klient vastutab AS Decora ees Kliendi poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

7.3. Kumbki osapool ei vastuta teise osapoole eest ning tema käitumist ei loeta käesolevate tingimuste rikkumiseks oma mistahes kohustuse teostamisega viivitamise või selle mitteteostamise tõttu, kui nimetatud viivituse või mitteteostamise põhjus ei olnud nimetatud osapoole poolt kontrollitav (vääramatu jõud).

7.4. AS Decora ei kompenseeri moraalset kahju, mida võib tekitada kliendile tarneaegade, hindade ja muude tingimuste muutmine käesolevate tingimuste raames.

7.5. AS Decora ei kompenseeri Kliendi kulusid, mis tekivad asjaolust, et Klient võttis enda peale kolmandate (AS Decora mittesõltuvate) isikute ees kohustusi käesolevate tingimustega vastuolus olevatel tingimustel.

7.6. AS Decora ei kompenseeri kliendile tarneaegade, hindade ja muude tingimuste muutmise tagajärjena ilmnenud mittekasutatud võimalusi.

7.7 AS Decora ei kompenseeri kliendile kolmandate osapoolte poolt toote paigaldamisel või käsitlemisel tekitatud kahjusid (nt kliendi enda poolt tellitud transport või paigaldus).

 

8. Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

8.1. AS Decora töötleb ostja poolt sisestatud isikuandmeid kooskõlas isikuandmete kaitse seaduses kehtestatud nõuetega.

8.2. AS Decora kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh ees- ja perekonnanimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. AS Decora ei edasta, müü ega avalikusta ostja andmeid kolmandatele osapooltele ilma kasutaja eelneva nõusolekuta või seaduses sätestatud juhtudel. AS Decora edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kaup kohale toimetada.

8.3. AS Decora saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-maili aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

8.4. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-mailile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-maili teel decora@decora.eeepood@decora.ee või järgides pakkumisi sisaldava e-mailis toodud juhiseid.

8.5.  Ostjal on igal ajal õigus tutvuda oma isikuandmetega ning nõuda nende andmete parandamist, sulgemist või kustutamist, v.a juhu, kui seadus sätestab teisiti.

  

9. Muud tingimused

9.1. AS Decora (aadress Riia 128, Tartu, tel 5887 6298epood@decora.ee) töötleb Kliendi isikuandmeid kooskõlas isikuandmete kaitse seaduses kehtestatud nõuetega. Isikuandmeid töödeldakse vaid Kliendi tellitud kauba kätte toimetamiseks. AS Decora ei edasta, müü ega avalikusta Kliendi andmeid kolmandatele osapooltele ilma Kliendi eelneva nõusolekuta või seaduses ettenähtud juhtudel.

9.2. Kauba kättetoimetamiseks edastatakse Kliendi kontaktandmed valitud tarneviisi partnerfirmale:

- AS Eesti Post (Omniva) (Reg.kood: 10328799, aadress: Pallasti 28, 10001 Tallinn, www.omniva.ee) või

- AS Cargobus (Reg.kood: 10056042, aadress: Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Lastekodu tn 46, 10144, www.cargobus.ee) või

- Venipak Eesti OÜ (Reg.kood: 12142751, aadress: Ossmussaare 8, Tallinn, www.venipak.ee) või 

- Itella Estonia OÜ (Reg.kood: 10891224, aadress: Loomäe tee 13, Lehmja küla, Rae vald, 75306, www.itella.ee)

- DPD Eesti AS (Reg.kood: 10092256, aadress: Harju maakond, Rae vald, Lehmja küla, Taevavärava tee 1, 75306, www.dpd.ee)

- Pakiautomaadi vahendusel tellitud kauba kättetoimetamiseks edastatakse kliendi nimi ning telefoninumber AS Eesti Postile, AS DPD Eestile või Itella SmartPOST OÜ-le.

9.3. ASDecora töötleb Kliendi ees- ja perekonnanime, telefoninumbrit, e-maili, järelmaksulepingute ja krediidikonto lepingute puhul isikukoodi, kauba tarneks aadressi. Kliendil on igal ajal õigus tutvuda oma isikuandmetega ning nõuda nende andmete paranadamist, sulgemist või kustutamist, v.a juhul, kui seadus sätestab teisiti. Isikuandmeid puudutavad küsimused palume edastada punktis 9.1 toodud kontaktidele.

9.4. Kui Klient on avaldanud soovi saada AS Decora uudiskirju või SMS-teavitusi, on Kliendil alati õigus neist loobuda. Loobumiseks palume edastada soov punktis 9.1 toodud kontaktidele.

9.5. Käesolevates tingimustes reguleerimata küsimustes juhinduvad Klient ja AS Decora Eesti Vabariigis kehtivast seadusandlusest ning pooltevahelisi suhteid reguleerivatest teistest aktidest.

9.6. Käesolevate tingimuste täitmisest tulenevaid eriarvamusi ja vaidlusi lahendavad pooled eelkõige läbirääkimiste teel. Kui Lepingust tulenevaid vaidlusi ei õnnestu lahendada poolte läbirääkimistega, on nii Kliendil kui ka AS Decoral õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametisse või Kohtusse.

9.7. Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need edastada punktis 9.1 toodud kontaktidele.

9.8. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin.

Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

9.9. Ostja võib pöörduda ka Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

 

10. Lahtiütlus

10.1. Toote fotod on illustratiivse tähendusega.

10.2. Toodete hinnad ning saadavus võivad etteteatamiseta muutuda.

10.3. Tooteinfot kontrollitakse ja täiustatakse regulaarselt. Andmed võivad olla peale Teie viimast külastust uuenenud. Soovitame siiski enne ostu sooritamist võimalusel kontrollida tooteinfo täpsust meie klienditeeninduse telefonil 5887 6298 või saates kirja e-maili aadressile epood@decora.ee.