Iga seiklus algab kodust!

Iga seiklus algab kodust!

Tikkurila Color Now 2022 aasta värviks osutus L478 Kestrel – õrn ja soe pruun, mida täiendab veidike jahedat punast. See on intensiivne, kuid samas rahulik ja pehme värvitoon, mida võib nimetada kui üllatuselemendiga klassika!

Tikkurila aasta värv 2022 sai oma nime tuuletallaja  järgi. Pistriklaste sugukonda kuuluvalt röövlinnult, kes pesitseb heameelega põldudel ja aasadel. Rändlinnu tee viib teda pidevalt uude looduslikult hingematvasse kohta. Sarnaselt tuuletallaja pesitsuspaigale, on ka meie kodud pidevas muutumises. Iga päev lisame uusi mälestusi ja unistusi oma koduseintele. Kuhu iganes lähme, saavad kogutud mälestuskillud osaks meist ja kujundavad ümbritsevat.

L478 Kestrel sobitub nii kaasaegsesse, kui ka traditsioonilise stiiliga interjööri, suurematele pindadele ja väiksematele detailidele. Seda tooni värvitud seinad loovad kogu ruumis pesasarnase intiimse õhkkonna.

Puhkusel olles muutume detailide suhtes tähelepanelikumaks. Võiks öelda, et isegi julgemaks versiooniks iseendast. Äkitselt on maailma täis imelisi pisiasju! Mis oleks, kui vaataksid oma kodu samamoodi nagu puhkusel olles, ja märkaksid iseenda, oma igapäevaelu, seikluste ja kodu eripära justkui esimest korda. Millistesse asjadesse ja detailidesse sa esimest korda armusid? Mis teeb sinu kodu sinu omaks? Leia need elemendid, mis sind rahustavad ja kummalisel moel ka käima tõmbavad.

Tikkurila Color Now 2022 kaunis värvikollektsioonist leiad toone, millesse armuda – see kõnetab traditsioonilise, kui ka modernse stiili austajaid. Kogu kollektsiooni keskmest leiad loomulikult aasta värvi L478 Kestrel. Selle värviga sobivad kõik teised kollektsiooni kuuluvad toonid, näiteks tagasihoidlik sinakasroheline, õrn sametine must ja pehme beež. Kombineeri, katseta – tee seda suurtel pindadel ja väikestel detailidel. Piiriks vaid Sinu kujutlusvõime! Kõik värvitoonid sobivad omavahel, mis tähendab, et eksida pole võimalik. Kui miski Sind kõnetab, siis see ongi just õige!

2022.aasta värv ja kollektsioon

L478 Kestrel
Tikkurila aasta värv 2022. Rahulik ja maandav pruun, millele on lisatud veidike külma punast.

S440 Silk Road
Kutsuv ja rahulik sinakasroheline värvitoon.

X499 Licorice
Õrn ja sametine must.

X447 Sea Smoke
Udune jahe toon, mis sõltuvalt valgusest võib näida nii roheline, hall kui sinine.

V503 Winter
Jahe ja elegantne arktiline valge, kuhu on lisatud näputäis halli.

F466 Parchment
Klassikaline neutraalne beež, mis paneb teised värvid särama.

K396 Safari
Soe ja helendav kollakasoranž, mis on täis mälestusi kuumast suvest.

Inspiratsiooniks

Kui aga otsid ideid, siis huvitav sooja ja jaheda tooni kombinatsioon on L478 Kestrel koos X447 Sea Smoke’iga. Lisa juurde näputäis K396 Safarit ja toonid muutuvad veelgi erksamaks.

Kui sulle meeldivad soojad toonid, vali F466 Parchmetn või K396 Safari. Kui eelistad jahedat alatooni, siis vali V503 Winter, X447 Sea Smoke, S440 Silk Road ja X499 Licorice. Aasta värv, L478 Kestrel tasakaalustab jahedamaid ja soojemaid toone: see on rahulik ja maandav pruun, kerge punaka varjundiga.   

Kuidas näeks välja õrn sametine must X499 Licorice magamistoa seintel? Kas L478 Kestrel looks elutuppa rahuliku, kuid sama kütkestava atmosfääri? Kui kahtled, alusta tasapisi: värvi ainult üks sein või mööbliese. Hele sinakasroheline x447 Sea Smoke tundub mööblil värske, rahulik S440 Silk Road näeb hea välja nii seintel, kui ka põrandaliistudel. Iga kollektsiooni värvitoon töötab mitmel eesmärgil, nii et usalda oma intuitsioon ja vali värvid, mis Sulle sügavaima mulje jätavad.

Värvid interjööris ja praktilised nõuanded

Tikkurila aasta värvi veebiesitlusel jagasid oma mõtteid sisearhitektid Kristiina Puusepp ja Heinike Luht. Nad julgustavad inimesi rohkem värve kasutama ning neid omavahel kombineerima. Interjöör on nagu kokakunst – saame kasutada erinevaid toone nagu maitseaineid ja vürtse, rõhutades üht või teist tonaalsust. Nii tekib ruumis täiesti uus kontekst ehk uus maitse. Nii kirjeldavad sisearhitektid interjööri loomise protsessi.

Kristiina sõnul sobib Kestrel L478 kindlasti väga hästi seinale, mis jääb diivani taha - või kui sellise tooniga on ainult üks sein, siis jääb pigem fooniks. Nii tekib kaunis toonide sümbioos ja samas ei ole ruumi kõige tugevam toon pidevalt fookuses. Sisearhitekt julgustab värvidega täiesti ülemeelikuks minemist. Kui ühelt poolt on kõik seinad - ja miks mitte ka lagi - sama tooni, siis heledam põrand annab ruumile vormi ning avaruse.     

Värvitunnetuse puhul mõjutab meid kõik – alustades ruumi suurusest, valgusest ja valgustusest ning lõpetades muude toonide ning toodetega, mis interjööri üheks seavad.

Kuidas sisekujunduse planeerimist alustada?

Kristiina soovitab alustada puhtast heledast lõuendist ja sealt samm-sammult edasi liikuda. Kollektsioonitoonidest võiks lõuenditooniks valida näiteks heleda V503 Winter. Seejärel valige välja mõned meeldivad aktsenttoonid, näiteks S440 Silk Road või X447 Sea Smoke.

NIPP! Heaks vahendiks planeerimisel on umbes 1m² suurused vineeri, paberi või kipsitüki peale värvitud näidistükid, mida saab oma kodus õiges valguses vaadata ja võrrelda.